2014 Yılının Bilimkurgu ve Fantastik Filmleri

2014 Yılının Bilimkurgu ve Fantastik Filmleri

Her

Bir yazar olan Theodore yeni aldığı cihazın işletim sistemi ile sıra dışı bir ilişki içerisindedir. Yönetmenliğini Spike Jones’un yaptığı filmde Theodore’u Jacquin Phoenix canlandırıyor. İşletim sistemi Samantha ise Scarlett Johansson tarafından seslendirilmiş. Film yurtdışında oldukça ses getirdi ve 8.4 imdb puanını kaptı. Türkiye’de vizyon tarihi 14 Şubat.

 Divergent

Distopik bir gelecekte toplum her biri farklı bir erdemi temsil eden beş bölüme ayrılmıştır. Gençler belirli bir yaşa geldiklerinde bulundukları bölüm ile diğer bölümler arasında bir tercih yaparlar. Özel yetenekleri olan Beatrice Prior herkesi şaşırtacak bir tercih yapar. Yönetmenliğini Neil Burger’ın yaptığı filmde Tris(Beatrice) rolünde Shaeline Woodly var. Veronica Roth’un üçlemesinden uyarlanan film ilk bölümü temsil ediyor. Konu ve gençlere hitap etmesi sebebiyle Açlık Oyunları ile karşılaştırılıyor. Türkiye’de vizyon tarihi 28 Mart.

Robocop

İlki 1987 yılında çekilen Robocop üçlemesi yeniden çekiliyor. Konu hepinizin bildiği gibi polis Alex Murphy’nin ağır yaralanmasından sonra bir polis-robota dönüştürülmesi. Yönetmenliğini Brezilyalı Jose Padilha’nın üstlendiği filmde Robocop’u Joel Kinnaman canlandırıyor. Türkiye’de vizyon tarihi 14 Şubat.

X-Men:Days of Future Past

Mutantların ve insanlığın sonu olacak bir felaketi önlemek için Wolverine geçmişe gönderilir. Orjinal X-Men üçlemesindeki karakterler ile X-Men: Birinci Sınıf filmindeki gençlik halleri beraber bir mücadeleye gireceklerdir. Daha önceki X-Men filmlerinin de yapımcılığı üstlenmiş olan Bryan Singer yönetmen. Gençlik rollerinde Mystique – Jennifer Lawrence, Magneto – Michael Fassbender, Xavier – James McAvoy var. Türkiye’de vizyon tarihi 23 Mayıs.

Captain America:The Winter Soldier

2011 senesinde çekilen İlk Yenilmez filminin devamı olan filmde Steve Rogers modern dünyadaki Kaptan Amerika rolüne alışmaya çalışırken eski tarihten bir Sovyet ajanı olan Kış Askeri ile mücadele başlar. Yönetmenlik görevinde yine ilk filmin de yönetmeni olan Russo’lar var. Türkiye’de vizyon tarihi 4 Nisan.

Guardians of The Galaxy

Marvel’in süper kahraman ekibi Galaksinin Muhafızları’nın uzay maceralarını konu alan filmde seslendirmeleri Bradley Cooper ve Vin Diesel gibi ünlü oyuncular üstlenmiş. Kahramanlar Ağaç ve Rakun gibi değişik tiplerden oluşuyor. Eğlenceli görünüyor. Türkiye’de vizyon tarihi 1 Ağustos.

The Hunger Games:Mockingjay Part 1

Suzanne Collins’in romanından uyarlanan serinin 3.filminde oyuncu kadrosunda bir değişiklik yok. Yönetmen koltuğunda yine Francis Lawrence var. Katniss, Capitol otokrosisine karşı direnişin sembolü olmayı gönülsüzce kabul ediyor. Türkiye’de vizyon tarihi 21 Kasım.

Godzilla

Godzilla adındaki devasa radyoaktif canavar insan ırkını yok etmek üzeredir. Başrollerde Breaking Bad’den tanıdığımız Bryan Cranston var. Godzilla üzerine çekilmiş 11.film.(imdbye göre)Türkiye’de vizyon tarihi 16 Mayıs.

Dawn of the Planet of the Apes

İlki 2011 de vizyona giren Maymunlar Cehennemi’nin devamı niteliğinde olan filmde ilk filmden sadece Caesar rolündeki Andy Serkis kalmış gibi görünüyor yani maymun:) Ne yazık ki James Franco yok. Gary Oldman Dreyfus rolü ile kadroya katılmış. Yönetmen de değişmiş. Filmin konusu şöyle; 10 yıl önce ortaya çıkan yıkıcı virüsten hayatta kalmayı başaran bir grup insan Caesar’ın kurduğu genetiği ile oynanmış zeki maymunlar ordusunu tehdit etmektedir. İki grup arasındaki kırılgan barış fazla uzun sürmeyecek ve mücadelenin sonucu Dünya’nın baskın ırkına karar verecektir. Vizyon tarihi 11 Temmuz.

Interstellar

Yeni keşfedilen bir solucan deliği uzay seyahatlerindeki engelleri ortadan kaldırmıştır. Bir grup kaşif bu yeni buluş sayesinde galaksiler arası seyahat ile uzayın uzak noktalarını fethe çıkar. Başrolleri Matthew McConaughey ve Anne Hathaway’in paylaşacağı filmin yönetmen koltuğunda yeni nesil Batman serisinden tanıdığımız Christopher Nolan var. Fragman senaryo konusunda ipucu vermese ve uzayda geçmese de ana karakter Cooper’ın cümleleri oldukça etkileyici. Bu senenin heyecanla beklenen saf bilim kurgu filmi bu olsa gerek. Türkiye’de vizyon tarihi 7 Kasım.

Mr.Peabody and Sherman

Bir Amerikan şovu olan Rocky and Bullwinkle karakterleri ile yaratılan Mr.Peabody ve Sherman’ın yönetmenliğini Aslan Kral’ın da yönetmenliğini yapmış olan Rob Minkoff üstlenmiş. Çok zeki ve konuşan bir köpek olan Mr.Peabody bir insan yavrusu olan Sherman’ı evlatlık edinir. WABAC(Wayback) adını verdikleri zaman makinesi ile yolculuk başlar. Türkiye’de vizyon tarihi 14 Mart.

The Maze Runner

Post-apokaliptik bir dünyada, genç Thomas anıları silinip genç erkeklerden oluşan bir topluluğa yerleştirilmiştir. Bir labirentin içinde olduklarını fark ettikten sonra Thomas da buradan çıkmak için yoldaş koşuculara katılması gerektiğini anlar. Wes Ball’ın yönettiği filmde başrolde Teen Wolf’dan Stiles rolü ile tanınan Dylan O’Brein var. Vizyon tarihi 19 Eylül.

Edge of Tomorrow

Uzaylılarla savaşan bir asker olan Bill Cage, savaşın son gününde kendisini bir zaman döngüsünün içinde bulur. Başrollerde Tom Cruise ve Emily Blunt, yönetmen koltuğunda Bourne serisi filmleri ile tanınan Doug Liman var. Türkiye’de vizyon tarihi 30 Mayıs.

Teenage Mutant Ninja Turtles

90’lı yıllarda üç film olarak çekilen Ninja Kaplumbağaların maceraları yeniden başlıyor. Yönetmenliğini Jonathan Liebesman’ın yapacağı filmde April O’Neil’i Megan Fox canlandıracak. Kaplumbağalar bu sefer bilgisayar animasyonu şeklinde olacak. Vizyon tarihi 8 Ağustos.

Transformers:Age of Extinction

Bir mekanik olan Cade Yeager ve kızının yaptığı buluş yüzünden Autobotlar ve Decepticonlar ortaya çıkar. Transformers serisinin devamı olan filmde önceki kadrodan kimse yer almıyor. Fragmanda Optimus Prime’ı bir dinozora binerken görüyoruz. Yönetmenliğini yine Michael Bay’ın yaptığı filmde başrolde Mark Wahlberg var. Türkiye’de vizyon tarihi 27 Haziran.

The Amazing Spider-Man 2

Peter bütün düşmanlarının ortak yönünün Oscorp adındaki gizemli şirket olduğunun farkına varır. Oscorp Peter’ın üzerine süper kötü adamlar salmaktadır. Yönetmen koltuğunda yine Marc Webb var. Türkiye’de vizyon tarihi 25 Nisan.

The Legend of Hercules

Mitolojik kahraman Herkül’ün öyküsünü konu alan filmde yönetmen koltuğunda Exorcist ve Elm Sokağı kabusu gibi korku filmleri ile tanınan Renny Harlin var. Fragman pek ümit verici değildi doğrusu. 2014 yılında Dwayne Jones’un başrolde olacağı ikinci bir Herkül filmi de gelebilir. Türkiye’de vizyon tarihi 7 Şubat.

Etiket: , , , ,

Sayfalar: 1 2


Yazar Hakkında

1984 doğumlu. Evli.Tenten'in annesi. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi olmasına rağmen çok sevdiği denizi bırakıp yerleşik hayata geçti. 2009'dan beri yazılım sektöründe test mühendisi olarak çalışıyor. Bilim kurguyu, kitapları ve hayvanları çok seviyor.