Westworld Sezon 2

5 Maddeyle Westworld 2. Sezon

Westworld’ün 2. sezonu bu akşam (22 Nisan) yayınlanacak. Yayından önce dizinin yapımcıları ve oyuncuları yeni sezonla ilgili soruları yanıtlamak için Hollywood Cinerama Dome Theater’da toplandı. Bu söyleşiden yeni sezona dair 5 madde öne çıktı.

1. Beklenmedik Yerlere Gidecek

İlk sezonun sıra dışılığını hepimiz hatırlıyoruz. Yeni sezonda ise bunun katlanarak artacağını ve beklenmedik yerlere gideceğini belirtiyor, oyunculardan Ptolemy Slocum. Rodrigo Santoro da ona “Oyunu ve oyuncuları biliyoruz, ama sezon sonuna doğru her şey tepetaklak oldu. Artık her karakterin kendi hikayesi, kendi yolculuğu var. Özellikle de misafirlerin.” diyerek, Slocum’u onaylıyor. Luke Hemsworth da “1. sezon buzdağının sadece görünen kısmıydı. Bir önceki sezonda yüzeysel olarak işlenen konuların daha da derinlerine gideceğiz” diye özetliyor.

2. Daha da Karanlık Olacak

Dolores’i canlandıran Evan Rachel Wood yeni sezonun havasını şu şekilde özetliyor: “Büyük teknolojik gelişmeler genelde iki ucu keskin bıçak gibidir. Eğer ilk sezonda dizinin iyi yönlerini gördüysek, ikinci sezon için tamamen kötü yanlarına odaklanıyor diyebiliriz.”

Westworld 2: Dolores

3. Kaos Olacak

Bernard ve Arnold’u canlandıran Jeffrey Wright, yeni sezonu genişlemiş, yayılmış, parçalanmış, kaotik ve heyecanlı olarak tanımlıyor.

James Marsden da “İnsanların bir zamanlar ardına saklandıkları her şeyi kontrol ettikleri artık ellerinden alındı. Güç dengeleri altüst oldu. Bastırılmış kitle gücü ve özgürlüğü elde ettiğinde neler yapabileceğini göreceğiz” diyor.

4. Korkutacak

Dizinin prodüktörü J.J. Abrams, “20 sene önce Westworld filminin yazarı Michael Crichton ile tanıştığımda Frankenstein’ın yazarı Mary Shelley’in ünlü sorusuna kafayı takmıştı: Tanrıyı oynadığında ve sınırı aştığında ne olur? Sezon 2, bu sorunun cevabını veriyor ve cevap çok korkutucu.” diye tanımlıyor yeni sezonu.

5. Günümüzle İlişkili Olacak

“Bu sezonun bazı unsurları günümüz dünyasından daha ileride ama dünya yavaş yavaş diziyi yakalamaya başladı bile” diyor Scolum. Katja Herbers de “Mark Zuckerberg bir süre önce, neler yapabileceğini tahmin dahi edemediği ‘canavarı’ Facebook hakkında ifade verdi. Dizide işlenen konular o kadar da uzakta değil, çoktan hayatımıza girdi bile” diye vurguladı.

İlk sezonda Anthony Hopkins dizide büyük rol oynamıştı. Bulunduğu her karede tüylerim diken diken olmuştu. Yeni sezonda onun olmaması biraz içimi burksa da diğerlerinin oyunculuğu ve senaryodan ötürü yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu yazının orijinali daha önce hbo.com‘da yayımlandı.

Etiket:


Yazar Hakkında

Marmara Üniversitesinde öğretmenlik okurken istediği mesleğin bu olmadığına karar verip web yazılımcılığına geçmiş; aldığı bu karar yıllar sonra Amsterdam'a taşınmasına sebep olmuştur.