Cable Kimdir? | Deadpool 2

Ryan Reynolds’ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı Deadpool 2 fotoğrafları hayranlar tarafından sıkı takip ediliyor. Önceki gün yapılan paylaşımda Deadpool’un kankası Cable’ı canlandıracak olan Josh Brolin oldukça olumlu tepkiler aldı ve Cable’ın çizgi roman evrenindeki görüntüsüne oldukça yakın olması takdir gördü.

Marvel’i sinema ve tv’de sıkı takip etmeme rağmen çizgiromanlarını hiç okumamış biri olarak karakterleri merak ettiğimden arada bir araştırıp okurum. Cable kimdir? Deadpool ile ilişkisi nedir? Yetenekleri ve çizgiroman evrenindeki yeri nedir? Sizde merak ettiyseniz özetle Cable buyurunuz.

Cable bir mutanttır. Asıl adı Nathan Summers olup babası Cyclops annesi Pryor’dır. Küçükken alternatif geleceğe gönderilmiş ve orada yetişmiştir. Yetenekleri vücudundaki bir tekno-organic virüs ile baskılanan Cable düşünce okuyabilir ve nesneleri hareket ettirebilir. Virüs sebebiyle vücudunun yarısı demirdendir. Mutant güçlerinin yanında asker disiplini ile dövüşür ve zamanda yolculuk yapabilir.  Cable&Deadpool çizgiroman serisinde silah arkadaşı olan ikilinin tanışması Deadpool’un Cable’ı öldürmek için tutulması ile başlıyor.

Birbirine zıt karakterler olan Deadpool ve Cable’ın beraberliği çizgiroman severleri epey eğlendirmiş. Deadpool gibi uçarı ve edepsiz bir karakterin yanında Cable gibi ciddi bir askeri düşünün. Film eğlenceli olacak gibi:) Deadpool 2 , 1 Haziran 2018’de vizyona girene kadar Ryan Reynolds’ın paylaşımları ile idare edeceğiz.

Cable’ın gerçek zaman çizelgesi oldukça karmaşık. İşine içine zaman yolculuğu girince ne kadar karışık olabileceğini tahmin edersiniz. Bu kısa yazı merakınızı gidermediyse daha detaylı zaman çizelgesini io9 paylaşımında okuyabilirsiniz.

Cable’ı bir de Deadpool’dan dinleyin:

 

Etiket: , ,


Yazar Hakkında

1984 doğumlu. Evli.Tenten'in annesi. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi olmasına rağmen çok sevdiği denizi bırakıp yerleşik hayata geçti. 2009'dan beri yazılım sektöründe test mühendisi olarak çalışıyor. Bilim kurguyu, kitapları ve hayvanları çok seviyor.