Doctorin The Tardis – Time Lords

1988 yılından bir pop single’ı olan Doctorin the Tardis (Tardis’i Tedavi Etmek) aslında birden fazla parçanın karışımından oluşturulmuş acayip bir şey. Avustralyalı besteci Ron Gainer’ın bilinen Doctor Who tema müziği üstüne 70 lerin bazı parçaları eklenerek ortaya böyle bir müzik çıkmış. Eleştirmenler tarafından iyi karşılanmasa da zamanın müzik listelerinde 1 numara olmayı başarmış bu sapkın şarkı Dalek’lerin “exterminate” girişi ile başlıyor. Aralarda Who ha ha şeklinde devam ediyor ki siz onu Çelik’in Ateşteyim şarkısı ile karıştırıp Dum Ka Ka anlayabilirsiniz 😀 Sürekli tekrar eden sözler şarkıyı söyleyen delikanlıların şunları bağırmasından ibaret.

Dr. Who! (HEY) Dr. Who
Dr. Who! (HEY) The TARDIS
Exterminate! (Yok et!)
Bosh Bosh Bosh, loads of money (Saçmalık,saçmalık,saçmalık, bir sürü para)
Who-ha
ha ha ha Who ha
You wot? (Sen nesin?)
Exterminate!
we obey no-one (Kimseye itaat etmeyiz)
we are the superior beings (Biz olağanüstü varlıklarız)

Eleştirmenlerin “saf katıksız ıztırap” diyip fena giriştikleri bu şarkıyı ben neden bu kadar çok seviyorum bilmem. Aşağıdaki orjinal klipmiş. Bunun bir de 8 dakikalık uzatılmış versiyonu var. Onu tavsiye ederim 🙂

Etiket:


Yazar Hakkında

1984 doğumlu. Evli.Tenten'in annesi. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi olmasına rağmen çok sevdiği denizi bırakıp yerleşik hayata geçti. 2009'dan beri yazılım sektöründe test mühendisi olarak çalışıyor. Bilim kurguyu, kitapları ve hayvanları çok seviyor.