elon musk

Elon Musk Şimdi de Alev Silahı Satıyor

Evet yanlış duymadınız. The Boring Company’e fon sağlamak amaçlı tanesi 20 $’dan 50.000 adet beyzbol şapka satışından sonra şirket şimdi de alev silahı (flamethrower) satıyor. 24 saat içinde 3.5 milyon $’lık alev silahı satışının arkasındaki hikaye ise şu.

The Boring Company, Elon Musk’ın trafik problemine çözüm olarak düşündüğü yer altında delme (dril) operasyonları ile ulaşım noktalarını birleştirecek bir şirket. Ancak şu an şirketin hayallerine ulaşmasına daha çok var. Bu sebeple fon arayışına çözüm olarak üzerinde şirketin ismi yazan gayet basit beyzbol şapkaları satılmaya başlamıştı. Tabi ki Elon Musk’ın popularitesi ve sosyal medyadaki gücü sayesinde şapka satışlarında rekor kırıldı.

The Guardian’ın haberine göre şapka satışları 50.000’e ulaştığında alev silahı satmaya başlayacağını duyuran iş adamı Elon Musk sözünü tuttu. Aşağıda gördüğünüz eğlence amaçlı alev silahı tanesi 500$’dan satışa sunuldu. Yangın söndürücüye ekstra para ödüyorsunuz.

“Her partiyi canlandıracak The Boring Company alev silahı!”

“Her partiyi canlandıracak The Boring Company alev silahı!” sloganı ile duyurulan satış bir iki gündür Elon Musk’ın Twitter ve Instagram hesaplarında olumsuz yorumlar almasına ve spekülasyonlara da sebep oldu. Gelen tepkilere karşı Twitter hesabından Amerikan yasalarına göre 10 ft’den az alev püsküren silahların güvenli olduğunu ve silahlarının maksimum eğlence minimum tehlike amaçlı dizayn edildiğini savunan Elon Musk, alev silahı ihtiyacı yaratmak için zombi ürettiği dedikodularını da milyonlarca zombi üretecek fabrikası olmadığını söyleyerek savuşturdu.

Tarihçesi M.Ö 1. yy’da Yunanlılara dayanan alev silahları daha çok I. ve II. Dünya Savaşları esnasında kullanılmış olup, günümüzde tarım, arazi yönetimi ve kontrollü yakma amacıyla kullanılıyor.

Ne dersiniz? Eğlence amaçlı bir alev silahı alır mıydınız?

Etiket:


Yazar Hakkında

1984 doğumlu. Evli.Tenten'in annesi. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi olmasına rağmen çok sevdiği denizi bırakıp yerleşik hayata geçti. 2009'dan beri yazılım sektöründe test mühendisi olarak çalışıyor. Bilim kurguyu, kitapları ve hayvanları çok seviyor.