Geleceğe Dönüş araba (BTTF Manga)

Geleceğe Dönüş Manga Oluyor

Geçtiğimiz Perşembe günü Tokyo’da Steven Spielberg‘in yeni filmi Ready Player One (Başlat) adına özel bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe aralarında Sword Art Online‘ın yazarı Kawahara Reki ve yönetmeni Tomohiko Itō, One-Punch Man‘in çizerlerinden Yuusuke Murata ve Başlat filminin prodüktörü Donald De Line’ın da bulunduğu önemli kişiler katıldı.

Natalie‘de yayımlanan habere göre Yuusuke Murata‘ya “Söylentiler doğru mu?” diye sorulduğunda “Geleceğe Dönüş’ün serisini yapmaya karar verdik. Nisan ayında ilk bölümünü yayımlamayı planlıyoruz. Michael J. Fox’u çizmek benim oldukça zorlayıcı olacak ama elimden geleni yapacağım” demesi izleyicilerden büyük alkış aldı.

Geleceğe Dönüş (BTTF Manga)

Filmin senaristlerinden Bob Gale‘in rehberliğinde çizilecek olan manganın filmde olmayan konuları da içereceği söyleniyor. Kono Manga ga Sugoi! sitesinde dijital olarak yayımlanacak manganın adı BTTF olacak.

Çoğunuz hatırlarsınız, 1985 yılında geçen Geleceğe Dönüş (Back to the Future), Marty McFly’ın başından geçen olayları konu alıyor. Yanlış giden bir deneyin sonucunda bilim adamı Emmett Brown ve Marty 30 sene öncesine gider. Marty burada kendi annesi ve babasının gençlikleriyle tanışır. Ama bu yaptığı ziyaret geleceği etkileyeceğinden, bulundukları zamanı düzeltip geleceğe geri dönmeleri gerekmektedir.

Her ne kadar filmde işlenmeyen konularında yer alacağı söylense de bu paylaşılan görsellerden anladığım kadarıyla ilk birkaç bölümde hepimizin bildiği konuları çizeceklermiş gibi görünüyor.

One-Punch Man’de çıkarılan başarılı işten dolayı bu mangaya karşı ümidim yüksek. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Sizce de manga bekleyeni karşılayacak mı, yoksa live action‘larda olduğu gibi vasat bir performans mı sergileyecek? Ne dersiniz?

Etiket:


Yazar Hakkında

Marmara Üniversitesinde öğretmenlik okurken istediği mesleğin bu olmadığına karar verip web yazılımcılığına geçmiş; aldığı bu karar yıllar sonra Amsterdam'a taşınmasına sebep olmuştur.