watchmen hbo dizi

HBO’dan Yeni Dizi Siparişi: Watchmen

2018 yılında etki bırakacak diziler arasında olması beklenen Watchmen Serisi pilot bölümünün senaryosuna, The Leftovers, Tomorrowland, Dünya Savaşı Z, Prometheus, Lost, Kovboylar ve Uzaylılar gibi yapımları ile tanınan Damon Lindelof imza attı. Dizinin çekimlerine Mart ayında başlanacağı konuşuluyor.

Alan Moore ve Dave Gibson’ın kara mizah, distopik, süper kahraman türü Watchmen çizgi romanından ilham alınan dizi, HBO tarafından hayata geçirilecek.

Dizinin pilot bölümü için yönetmenlik koltuğu Nicole Kassell’e teslim edilecek. Adını The Woodsman filmi ile duyuran Kassell; daha önce, dizi severlerin iyi bileceği Suits, The American, The Leftovers, Better Call Saul, The Following, Cold Case gibi dizilerde yönetmenlik yapmıştı.

Watchmen’in 2009 yılında Zack Snyder’ın yönetmenliği ile sinemaya uyarlanması izleyici tarafından hoş karşılanmış çünkü film orijinal çizgi romana sadık kalmıştı. Fakat çizgi romanı bir film süresine sığdırmaya çalışmak konuyu kısıtlamıştı. Belki bir dizi adaptasyonu konuyu daha derinlemesine inceleyebilir.

Watchmen çizgi romanı süper kahraman konseptini farklı bir açıdan ele alarak çağdaş kaygılarını yansıtan alternatif bir zamanda geçer. 1940’larda süper kahramanların ortaya çıkması ile tarihin değiştiği bir zamanda, Amerika’nın Vietnam Savaşı’nı kazanmasını ve devlet için çalışan bir süper kahramanın cinayetinin araştırılmasını konu alır.

Kaynak:
http://variety.com

Etiket: , ,


Yazar Hakkında