J.J. Abrams yeni bilim kurgu dizisi Demimonde

J.J. Abrams yeni bilim kurgu dizisi Demimonde ile geri dönüyor!

Abrams, geçtiğimiz yıllarda Star Wars ve Star Trek ile uzayın derinliklerinde oldukça uzun zaman geçirdi. Lost‘un bir çok bölümünde yazar, yönetmen, prodüktör ve hatta müzik bestecisi olarak bulunan Abrams, Fringe‘den bu yana herhangi bir bilim kurgu dizisi ile hayatımızda değildi. 

Önümüzdeki dönem yepyeni bir bilim kurgu dizisi ile hayatımız yeniden renkleniyor. İsminin Demimonde olması planlanan yeni dizinin konusu, bir aile dramına dayanıyor. Bir bilim insanı olan anne, genç kızı ve eşi ile geçirdiği korkunç bir trafik kazası sonucunda komaya girer. Annesi komaya girdikten sonra kızı, annesinin bodrum katında yaptığı bazı deneyleri araştırır ve kendini bambaşka bir dünyada bulur. Babası da kızının peşinden gider.

Demimonde, Fransızca yarım dünya anlamına geliyor.  20. yüzyıl başlarına kadar Avrupa’da çok yaygın olan bu terim, özellikle zevk için çirkin ve göze çarpan hayat sürdüren insan topluluklarına atıfta bulunan bir yaşam tarzını ifade ediyor. Penny Dreadful‘un bir bölümü de aynı adı almış. Reeve Carney’in ön plana çıktığı aynı adlı bölümü anımsadığımda, neden bu ismin verildiğine çok da şaşırmadım açıkçası. Ancak yeni dizide bu isim ile nasıl bir dünya olacağını da heyecanla bekliyorum.

Penny Dreadful, Reeve Carney evi, hayatı, yaşamı, tablolar, kanlı sahne

Penny Dreadful, 1. Sezon 4. Bölüm: Demimonde

Etiket: ,


Yazar Hakkında

Dijitali, teknolojiyi, gezmeyi, ağacı, yeşili, maviyi, yogayı, yazmayı, izlemeyi, okumayı sever. En çok küçük şeylerden mutlu olur.