Lost in Space - Netflix

Netflix bilim kurgu kategorisine yeni bir dizi ekledi: Lost In Space

Netflix orijinal yapım kataloğuna bilim kurgu dizilerini katmaya devam ediyor. Uzaydaki bir koloni için Jupiter 2 isimli uzay aracı ile Dünya’dan ayrılan Robinson Ailesi‘nin yabancı bir gezegendeki maceralarını anlatan Lost In Space 13 Nisan’da 10 bölümlük ilk sezonu ile yayınlanacak.

Lost In Space, Irwin Allen’a ait aynı isimli 1960’larda yayınlanan televizyon dizisinin yeniden yapımı. Orijinal seri, izleyici tarafından beğenilmesine rağmen bütçe sebebiyle 3 sezon sürebilmiş. Orijinal seride ana karakter Dr.Smith bir erkek tarafından canlandırılırken, Netflix yapımında bir kadın oyuncu tarafından canlandırıldığını görüyoruz. Seri yine Dr. Smith üzerine mi yoğunlaşacak bilmiyoruz ama orijinal seride Smith dizideki maceralara ve komikliklere sebep olan kişi. Netflix teaserını izlediğimizde komedi içerecek gibi hissettirmedi.

Robinson Ailesi’nin uzay maceraları, daha önce 1998’de Gary Oldman’ın Dr.Smith rolünde olduğu bir sinema filmi olarak da çekilmiş ancak pek rağbet görmemiş.

2046 yılında geçecek olan dizide, Jupiter 2 isimli uzay aracı ile Dünya’dan ayrılan, ancak yolda yaşadıkların bir aksaklık sebebi ile koloni gezegeni yerine bilinmeyen bir gezegene varan Robinson Ailesi ve diğer kolonistlerin, gezegenden ayrılmaya çalışırken hem kendileri hem gezegende rastladıkları garipliklerle mücadeleleri konu edilecek.

Oyuncular: Matt Sazama, Burk Sharpless, Kari Drake, Katherine Collins, Zack Estrin, Vivian Lee, Ed McCardie, Daniel McLellan

Etiket:


Yazar Hakkında

1984 doğumlu. Evli.Tenten'in annesi. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi olmasına rağmen çok sevdiği denizi bırakıp yerleşik hayata geçti. 2009'dan beri yazılım sektöründe test mühendisi olarak çalışıyor. Bilim kurguyu, kitapları ve hayvanları çok seviyor.