The Rain - Netflix

Netflix’ten Danimarka Yapımı Bilim Kurgu-Korku Dizisi: The Rain

Alman yapımı Dark ile ülkemizde büyük seyirci kitlesine erişen Netflix girdiği her ülkede orijinal yapımlara devam ediyor. Netflix’in Instagram hesabından da teaser‘ı paylaşılan İskandinav yapımı The Rain’in konusu şöyle:

Ölümcül bir virüsün İskandinav nüfusun çoğunu ortadan kaldırmasının 10 yıl sonra iki genç kardeş sığınak bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar. Ülkede hayatta kalan diğer gruplara katılmak için çıktıkları yolculukta, yanlarındaki tek rehber, babalarının onlara bıraktığı, virüsten ve onun gezegene verdiği zararlardan bahseden not defteridir.

Serinin yaratıcısı Borgen, Rita ve Follow The Money dizilerinden de tanınan Jannik Tai Mosholt dizi hakkında şunları söylüyor:

Sahip olduğumuz medeniyet yok olduğunda buna insanlar nasıl tepki verir, diye merak ediyorum. Bu olanları gençliğin gözünden görmek istiyorum. Etraflarındaki herkesin ve her şeyin kaybolduğunu anlayamayacak kadar genç olup da sonrasında mevcut ve gelecekteki kimliklerini bulması gerekenlerin gözünden. The Rain genel anlamda, herhangi bir umut kalmadığında umulacak ne olduğunu bulmayı amaçlayan bir hikaye. Bireyin mi, grubun mu hayatta kalması gerektiğini sorgulayan bir hikaye. İnsanlığın ve bizi insan olarak tanımlayan değerlerin hikayesi. Dünya’daki her şeyi ilk defa deneyimleyip kimsenin sana nasıl tepki vermen gerektiğini söylemediği bir hikaye. Aşk, nefret, üzüntü, zevk ve umut gibi.

2018 de yayınlanacağı duyurulan dizinin teaser‘ında verilen sloganı “Kuru kal, hayatta kal”.

Etiket: ,


Yazar Hakkında

1984 doğumlu. Evli.Tenten'in annesi. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi olmasına rağmen çok sevdiği denizi bırakıp yerleşik hayata geçti. 2009'dan beri yazılım sektöründe test mühendisi olarak çalışıyor. Bilim kurguyu, kitapları ve hayvanları çok seviyor.