The Times They Are A-Changin – Bob Dylan

Her iş değiştirme dönemimde Bob Dylan dinlediğim için artık Bob Dylan dinlemekten korkar oldum. Yine de üstüste, sabah akşam dinlemezsem lanet kendini tekrar etmez belki.
O yüzden sadece bir kere dinledim bu gün “The Times They Are A-Changin” ‘i.


Bilim kurgu temalı değil  ama bana zihinsel olarak zamanda yolculuk yaptırıyor..

Lanetin ilk başladığı döneme götürüyor beni. Masamda çalışamaz durumda oturup vakit geçirmeye çalışırken güç almak istercesine tekrarladığım sözleriyle “don’t criticize what you can’t understand” ..

Servisle evime döndüğüm 1,5 saatlik yolda, bundan sonrasının hep daha iyi olacağını hayal ederken, artık daha güçlüyüm diye düşünürken yine kulağımda çalan benzer Bob Dylan melodileri aklıma geliyor.

Sonra şimdiki zamana dönüyorum.Aradan geçen 2,5 yılı düşünüyorum. 7-8 ayda bir iş değiştirmelerimi..İçlerinden birinde yaşadığım kabus gibi 9 ayı..O dönemde gerçekten zamanda yolculuk yapabilmeyi ve aldığım o en berbat kararı değiştirmeyi ne kadar istediğimi..Sonra kurtulmamı..

Yeni işimde henüz 4. ayım dolacak. Bilmiyorum tam ama lanet kırıldı gibi hissediyorum..Daha az Bob Dylan dinlememin bu konuda bir payı var mı bilmiyorum 🙂

Bu şarkı beni zamanda dolaştırıp duruyor..Bu bir Zamanda Yolculuk şarkısı (hiç değilse benim için 🙂 )

The line it is drawn
The curse it is cast
The slow one now
Will later be fast
As the present now
Will later be past
The order is
Rapidly fadin’
And the first one now
Will later be last
For the times they are a-changin’.Etiket:


Yazar Hakkında

Tüm dünyaya karşı bir kaliteci, özellikle süreçlere uymayanlara düşman. Süper kahramanlardan oluşan bir kalite takımının yöneticisi ve kurgu-bilim'in 4 silahşöründen biri. Bunlar yetmiyormuş kendisi gibi bilim kurgu seven eşiyle birlikte dinozor manyağı bir ufaklığın da ebeveyni. Hepsine nasıl yetişiyor kendisi de bilmiyor ama ailesi, bilim kurgu ve grunge onun vazgeçilmezleri.