Wonder Woman

Wonder Woman 2, PGA’nın Cinsel Taciz Karşıtı Yönergelerini Uygulayan İlk Film olacak

Geçtiğimiz Cuma günü, Amerikan Yapımcılar Birliği (Producers Guild of America), film setlerinde cinsel tacizi önlemek ve ele almak için bir dizi yönerge yayınladı. Hemen ertesi gün ise, ilkeleri uygulayan ilk filmin Wonder Woman 2 olacağı açıklandı.

Vanity Fair tarafından bildirildiği üzere açıklama, Cumartesi günü Amerika Yapımcılar Birliği ödüllerinde yapıldı. Bu açıklama, Kasım ayındaki X-Men: Last Stand’de birlikte çalıştığı Ellen Page de dahil olmak üzere, cinsel tacize uğradığını iddia eden kadınlar tarafından suçlanan yapımcı ve yatırımcı Brett Ratner ile yolları ayırdıklarını duyurdukları haberden hemen sonra yapıldı.

Bu hareket, masumları koruyan ve on yıllardır kadınlara ilham veren, güçlü ve özgür bir kadın olan Wonder Woman’ın idealleriyle oldukça tutarlı.

Cuma günü yayınlanan PGA yönergeleri, film yapımlarının setlerdeki cinsel taciz dalgasını engellemek için çeşitli yöntemlerin ana hatlarını ortaya koyuyor.

PGA başkanları Gary Lucchesi ve Lori McCreary şunları söyledi:

Cinsel taciz sektörümüzde veya Producer’s Guild üyeliği saflarında artık tahammül edilemez. Bir topluluk olarak geçiş dönemindeyiz. İş yerinde ve sonrasındaki davranışları yeniden değerlendiriyoruz. Yapımcılar, sette de, set dışında da yetki sahibiler ve karşılıklı saygı üzerine kurulmuş çalışma ortamlarını yaratmak ve sürdürmek konusunda kilit rolü üstlenmeliler.

Aktris Gal Gadot ve yönetmen Patty Jenkins, DC Films tarafından 2019’da yayınlanması planlanan Wonder Woman serisinin ikincisi ile geri dönecek.

Etiket: ,


Yazar Hakkında

Tüm dünyaya karşı bir kaliteci, özellikle süreçlere uymayanlara düşman. Süper kahramanlardan oluşan bir kalite takımının yöneticisi ve kurgu-bilim'in 4 silahşöründen biri. Bunlar yetmiyormuş kendisi gibi bilim kurgu seven eşiyle birlikte dinozor manyağı bir ufaklığın da ebeveyni. Hepsine nasıl yetişiyor kendisi de bilmiyor ama ailesi, bilim kurgu ve grunge onun vazgeçilmezleri.